Wróć do artykułu

Poznali wybrane pomniki przyrody ożywionej w Gminie Lubawka. ###2197106

21/12/2025 | Autor: PTSM Oddział Kamienna Góra | źródło: powiatowa.info

Fotografie Turystyka Kamienna Góra

W dniu 16 grudnia 2025 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Zesłańców Sybiru w Lubawce wzięli udział w fascynującej wycieczce historyczno-przyrodniczej. Podczas spaceru po mieście poznali jego historię, odwiedzając m.in. miejscowe pomniki oraz ratusz. Następnie udali się do Błażejowa i Chełmska Śląskiego, aby poznać wyjątkowe pomniki przyrody. W trakcie wycieczki młodzież miała okazję dowiedzieć się o formach ochrony przyrody oraz mierzyć obwody drzew objętych ochroną. Podsumowując dzień, uczestnicy zrobili wspólne zdjęcie z kasztanowcem białym. To był pełen edukacji i przygody dzień!

PTTK, Jerzy Rubach, PTSM Lubawka - zdjęcia

Reklama