28/06/2025 | Autor: PTSM Oddział Kamienna Góra | źródło: powiatowa.info
W dniu 25 czerwca 2025 roku uczniowie dwóch klas I c oraz II a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce wyruszyli na pieszą wycieczkę edukacyjno-krajoznawczą na Świętą Górę. Ruiny kapliczek stanowiących Drogę Krzyżową wywarły na nich duże wrażenie, a spacer po malowniczym wzgórzu pozwolił nie tylko na kontakt z naturą, lecz również na refleksję nad historią regionu Dolnego Śląska. Wycieczka była świetnym zakończeniem roku szkolnego, integrując uczniów oraz ucząc wrażliwości na dziedzictwo kulturowe. Opiekunami podczas wyprawy były Monika Fedoruk, Magdalena Winter i Wiktoria Porowska. To wyjątkowe wydarzenie uwiecznili autorzy zdjęć - Wiktoria Porowska i Magdalena Winter.