14/10/2025 | Autor: PTSM Oddział Kamienna Góra | źródło: powiatowa.info
W dniu 13 października 2025 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Zesłańców Sybiru w Lubawce rozpoczęli udział w projekcie Imprezy turystyczno-krajoznawcze dla młodzieży szkolnej Miasta Lubawka. Spotkanie z dyrektorem szkoły, Ewą Telegą, to jedno z wielu planowanych wydarzeń, w których młodzi adepci turystyki będą uczestniczyć. Program obejmuje warsztaty, zajęcia edukacyjne, wycieczki oraz questy, które pozwolą im zgłębić historię i zabytki swojej małej ojczyzny. Całość zakończy podsumowaniem Szkolnego Sezonu Turystycznego 2025. Opiekunami wydarzenia są Monika Fedoruk, Magdalena Winter i Katarzyna Harasz, zaś prezentację dotychczasowych wycieczek prowadzi Jerzy Rubach.