Gmina Kamienna Góra jest coraz bliżej zapewnienia zewnętrznego finansowania zakupu lekkiego wozu strażackiego dla OSP Ogorzelec.
Z różnych źródeł gmina pozyskała już 147 tys. zł. Nadal czeka na decyzję dwóch instytucji. W sierpniu ma być ogłoszony przetarg na zakup samochodu. Przy dzisiejszym poziomie dofinansowania gmina musiałaby dopłacić z własnego budżetu ok. 70 tys. zł.
Do tej pory gmina pozyskała 3o tys. zł z zarządu wojewódzkiego OSP / Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (wnioskowała o 50 tys. zł), 50 tys. z Urzędu Marszałkowskiego (100 tys.), 64 tys. zł z komendy głównej OSP (100 tys.) oraz 3 tys. z fundacji Energa. Ta ostatnia kwota może być wykorzystana tylko na zakup wyposażenia. Gmina czeka jeszcze na decyzję Nadleśnictwa Kamienna Góra i Lasów Państwowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze