Reklama

Zrzutka na wóz

Gmina Kamienna Góra jest coraz bliżej zapewnienia zewnętrznego finansowania zakupu lekkiego wozu strażackiego dla OSP Ogorzelec.



Z różnych źródeł gmina pozyskała już 147 tys. zł. Nadal czeka na decyzję dwóch instytucji. W sierpniu ma być ogłoszony przetarg na zakup samochodu. Przy dzisiejszym poziomie dofinansowania gmina musiałaby dopłacić z własnego budżetu ok. 70 tys. zł.

Do tej pory gmina pozyskała 3o tys. zł z zarządu wojewódzkiego OSP / Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (wnioskowała o 50 tys. zł), 50 tys. z Urzędu Marszałkowskiego (100 tys.), 64 tys. zł z komendy głównej OSP (100 tys.) oraz 3 tys. z fundacji Energa. Ta ostatnia kwota może być wykorzystana tylko na zakup wyposażenia. Gmina czeka jeszcze na decyzję Nadleśnictwa Kamienna Góra i Lasów Państwowych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama