Gmina Kamienna Góra szykuje się do wprowadzenia nowych zasad odbioru odpadów. Nowa ustawa wprowadza m.in. obowiązek dokłądniejszej segregacji odpadów, a więc ustawienia większej ilości koszy przy posesjach.
Zapisy ustawy wejdą w życie w poszczególnych samorządach w różnym okresie. Najczęściej przy kolejnym przetargu. W gminie Kamienna Góra będzie to początek 2018 roku.
Samorządowcy postanowili, że to gmina będzie odpowiedzialna za wyposażenie posesji w kosze. W tej chwili jest to obowiązek właściciela posesji. Zmiana jest więc korzystna dla mieszkańców. Odpowiednie zmiany w lokalnych przepisach radni wprowadzili na dzisiejszej sesji.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze