Reklama

Zmiana zarządu Dolnego Śląska

Cezary Przybylski nowym marszałkiem Dolnego Śląska. W czwartek odbyła się zawieszona w środę XLVI sesja sejmiku województwa. Po rezygnacji z urzędu marszałka Rafała Jurkowlańca, radni sejmiku wybrali nowy zarząd na czele z Cezarym Przybylskim.

 

Marszałek Rafał Jurkowlaniec po ponad trzech latach urzędowania zrezygnował w środę z funkcji marszałka województwa. Radni przyjęli rezygnację obecnego zarządu głosami klubów Platformy Obywatelskiej (PO), Obywatelskiego Dolnego Śląska (ODŚ), Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL).

O powołaniu nowego marszałka i zarządu radni zdecydowali w czwartek. W składzie nowego zarządu znaleźli się:

Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
Jerzy Michalak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego,
Radosław Mołoń - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego,
Jerzy Tutaj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego,
Włodzimierz Chlebosz - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama