Radni gminy Kamienna Góra zmienili dzisiaj (środa, 27 czerwca) wysokość wynagrodzenia wójta Patryka Strausa. Zmiana to efekt wejścia w życie nowego rozporządzenia określającego maksymalne stawki wynagrodzeń samorządowców.
Projekt uchwały wywołał dyskusje na sesji. Radny Stanisław Wondołowski chciał dowiedzieć się w jaki sposób ustalone zostały stawki w projekcie. Zarzucał, że radni są przeciwko decyzjom "Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej", "są nadal za kominami". Jan Łepski zwrócił uwagę, że pomimo zaproponowania najwyższym możliwych stawek, wójt zarabiać będzie mniej. Rozporządzenia ze stawkami nie przyjmował Sejm, jest to rozporządzenie Rady Ministrów.
Od 1 lipca wynagrodzenie zasadnicze wójta wynosić będzie 4700 zł (maksymalny możliwy), dodatek funkcyjny 1900 zł (maksymalny możliwy), dodatek specjalny 2640 zł (40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, maksymalny możliwy). Razem to 9240 zł brutto, do kwoty tej należy doliczyć dodatek za staż pracy.
Obniżenie wynagrodzeń samorządowcom to efekt ujawnienia nagród wypłaconych ministrom rządu Beaty Szydło. Po ich upublicznieniu J. Kaczyński zapowiedział zmniejszenie wynagrodzeń parlamentarzystów i samorządowców o 20%.
Do tej pory wynagrodzenie wójta ustalała uchwała z 2017 roku, obowiązywało od 1 lipca 2017 roku. Wynagrodzenie zasadnicze wynosiło 5650 zł, dodatek funkcyjny 1600 zł, dodatek specjalny 30%. Razem to 9425 zł brutto, do któych należy doliczyć dodatek za wysługę lat.
Wój zarabiać będzie 308 zł mniej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze