Reklama

Zmiana odbiorcy

Od nowego roku zmieni się firma odbierająca śmieci od mieszkańców gminy Kamienna Góra. Nie zmieni się koszt usługi ponoszony przez mieszkańców.

 

Gmina wybrała firmę, która będzie odbierać odpady przez dwa lata (2019-2020). Do przetargu przystąpiły dwie firmy. ALBA zaproponowała świadczenie usług za ponad 2 mln zł, Sanikom za 1,2 mln zł. Od nowego roku usługi dla gminy świadczyć będzie Sanikom. Jego oferta, choć najtańsza, jest wyższa od kwoty zaplanowanej przez samorząd. Gmina miał do dyspozycji 971 tys. zł. Różnica będzie pokrywana z nadwyżki osiągniętej w poprzednich latach w systemie odbioru odpadów. Wójt Patryk Straus zapewnia, że gmina będzie chciała jak najdłużej utrzymać obecne stawki.

Reklama

Mieszkańcy powinni do domów otrzymać informację o nowym usługodawcy, harmonogramie odbioru i utrzymaniu ceny. Od 2 stycznia 2019 roku Sanikom zacznie wywozić odpady. Tym razem nie będzie zamieszania z wymianą pojemników. Firmy dogadały się i pojemniki wymieniane będą stopniowo.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama