We włoskiej miejscowości Grosseto trwają Mistrzostwa Europy IPC w Lekkiej Atletyce osób niepełnosprawnych. Reprezentanci Polski zdobyli już kilka medali.
Polskę reprezentuje 51-osobowa ekipa. W jej skład wchodzi, pochodząca z Lubawki, Lucyna Kornobys. Zawodniczka startowała w pchnięciu kulą F34 (wózki). W czwartej próbie uzyskała wynik 8,33 metra. Rekord życiowy dał zawodniczce trenujące i mieszkające w Jeleniej Górze złoty medal. L. Kornobys wygrała zdecydowanie. Srebrna medalistka pchnęła kulę na odległość 6,81 m. Wszystkie próby Polki były dłuższe. Najkrócej pchnęła kulę w piątej próbie, na odległość 7,55 m.
Kulomiotka w 2015 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata, w 2014 zdobyła srebro na Mistrzostwach Europy.
Więcej o sukcesach Polaków: kibicujnaszym.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze