Reklama

Złoto dla kulomiotki z Lubawki

We włoskiej miejscowości Grosseto trwają Mistrzostwa Europy IPC w Lekkiej Atletyce osób niepełnosprawnych. Reprezentanci Polski zdobyli już kilka medali.



Polskę reprezentuje 51-osobowa ekipa. W jej skład wchodzi, pochodząca z Lubawki, Lucyna Kornobys. Zawodniczka startowała w pchnięciu kulą F34 (wózki). W czwartej próbie uzyskała wynik 8,33 metra. Rekord życiowy dał zawodniczce trenujące i mieszkające w Jeleniej Górze złoty medal. L. Kornobys wygrała zdecydowanie. Srebrna medalistka pchnęła kulę na odległość 6,81 m. Wszystkie próby Polki były dłuższe. Najkrócej pchnęła kulę w piątej próbie, na odległość 7,55 m.

Kulomiotka w 2015 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata,  w 2014 zdobyła srebro na Mistrzostwach Europy.

Więcej o sukcesach Polaków: kibicujnaszym.pl

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama