Reklama

Zdolny polonista

24 marca w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się gala konkursów "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i "zDolny Ślązaczek". Jednym z laureatów został uczeń Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze.


Bartłomiej Krupowicz, uczeń klasy IIa, został laureatem XIII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego organizowanego w ramach XIV edycji konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista".

Bartek przeszedł przez trzy etapy konkursu: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Ten ostatni składał się z dwóch części - pisemnej oraz ustnej. Bartek zajął 9. miejsce wśród 28. laureatów konkursu.

Tytuł laureata gwarantuje mu zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego.

Opiekunem drugoklasisty była Marta Całko.

W tegorocznej edycji konkursowej tytuł laureata otrzymało 27 uczniów szkół podstawowych oraz 171 uczniów gimnazjów. Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama