24 marca w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się gala konkursów "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i "zDolny Ślązaczek". Jednym z laureatów został uczeń Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze.
Bartłomiej Krupowicz, uczeń klasy IIa, został laureatem XIII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego organizowanego w ramach XIV edycji konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista".
Bartek przeszedł przez trzy etapy konkursu: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Ten ostatni składał się z dwóch części - pisemnej oraz ustnej. Bartek zajął 9. miejsce wśród 28. laureatów konkursu.
Tytuł laureata gwarantuje mu zwolnienie z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego.
Opiekunem drugoklasisty była Marta Całko.
W tegorocznej edycji konkursowej tytuł laureata otrzymało 27 uczniów szkół podstawowych oraz 171 uczniów gimnazjów. Organizatorem konkursu jest Dolnośląski Kurator Oświaty.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze