Reklama

Zbadamy powietrze nad Kamienną Górą

Chcemy zbadać czym oddychają kamiennogórzanie. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu na prośbę urzędu miasta Kamienna Góra ustawi w mieście mobilną stację pomiarową, która przez rok będzie badała jakość powietrza.

 

Stacja pojawi się na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze w styczniu przyszłego roku. Pomiary będą prowadzone od 15 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. Dotąd w Kamiennej Górze nie były przeprowadzane badania powietrza w tak długim okresie.

Wyniki wskazań aparatury będą automatycznie udostępniane na stronie WIOŚ http://air.wroclaw.pios.gov.pl/ 

Niezależnie od wyników pomiarów samorząd Kamiennej Góry ogranicza liczbę palenisk węglowych w mieście. W ubiegłym roku zlikwidowaliśmy prawie 50 pieców i kotłów węglowych. Wymiana na ekologiczne źródła ogrzewania kosztowała ponad 0,5 mln zł. W przyszłym roku chcemy się pozbyć w Kamiennej Górze prawie 200 kopciuchów. By zrealizować ten projekt samorząd Kamiennej Góry wystąpił o 3,2 mln zł unijnej dotacji i zabezpieczył 80 tys. zł z własnych środków. Czekamy na decyzję o przyznaniu pieniędzy. Mieszkańcy, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w projekcie będą mogli otrzymać zwrot 85 procent kosztów inwestycji. Górny limit wsparcia ograniczono do 35 tys. złotych.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama