We wtorek przed południem przez 40 minut przejazd tunelami na drodze ekspresowej S3 Bolków - Kamienna Góra był niemożliwy. Powodem był niebezpieczny manewr wykonany przez dwoje kierowców. Obsługa tunelu wezwała policjantów.
Jak się okazało najpierw 42-letni Ukrainiec, prowadząc seata, a następnie 46-letnie mieszkanka powiatu kamiennogórskiego jadąca porsche, zawrócili tunelu. Manewr wykryły systemy bezpieczeństwa i zablokowały możliwość wjazdu do tunelu. Ograniczenie trwało 40 minut.
Widząc niebezpieczny manewr, obsługa tunelu wezwała policję. Patrol na motocyklach znalazł oboje kierujących przy samochodach zaparkowanych przy wjeździe do tunelu. Każdy z kierujących ukarany został mandatem w wysokości 2 tys. zł i 12 punktami karnymi.
- Jeśli kierowcy zdarzy się wjechać pod prąd na autostradę lub drogę ekspresową, należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, najlepiej pasie awaryjnym, i włączyć światła awaryjne. Następnie należy powiadomić służbę drogową lub Policję, która pomoże kierowcy bezpiecznie wyjechać z trasy. - przypomina podkom. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze