Reklama

Zatrzymany w Szczepanowie

Policjanci z lubawskiego komisariatu w nocy z soboty na niedzielę w Bukówce zauważyli w tylnym lusterku dziwnie zachowujący się pojazd. Ich uwagę zwróciło niecodzienne zachowanie kierującego, który najpierw z dużą prędkością zbliżył się do radiowozu, a następnie bardzo zwolnił.

 

Policjanci zaczekali na kierowcę na przystanku w Szczepanowie, a następnie postanowili go zatrzymać do kontroli. Jak się okazało za kierownicą znajdował się znany im dobrze 23 ? letni mieszkaniec Jarkowic, który jechał audi, mimo że nie posiadał uprawnień do jego kierowania. Dodatkowo auto nie posiadało aktualnych badań technicznych, a młody kierowca okazał się być pod wpływem amfetaminy. Policjanci ukarali 23 ? latka mandatem karnym oraz zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu. Dalej auto pojechało na lawecie, a mieszkaniec Jarkowic musiał z policjantami udać się do szpitala w Kowarach, celem pobrania krwi. Teraz policjanci oczekują na wyniki badania i gdy te potwierdzą, że 23 ? latek prowadził auto, znajdując się pod wpływem środków odurzających, usłyszy on zarzut w tej sprawie. Ustawodawca przewidział za to przestępstwo karę do dwóch lat pozbawienia wolności. O wysokości tej kary zadecyduje jednak sąd.

Reklama

asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama