Policjanci z lubawskiego komisariatu w nocy z soboty na niedzielę w Bukówce zauważyli w tylnym lusterku dziwnie zachowujący się pojazd. Ich uwagę zwróciło niecodzienne zachowanie kierującego, który najpierw z dużą prędkością zbliżył się do radiowozu, a następnie bardzo zwolnił.
Policjanci zaczekali na kierowcę na przystanku w Szczepanowie, a następnie postanowili go zatrzymać do kontroli. Jak się okazało za kierownicą znajdował się znany im dobrze 23 ? letni mieszkaniec Jarkowic, który jechał audi, mimo że nie posiadał uprawnień do jego kierowania. Dodatkowo auto nie posiadało aktualnych badań technicznych, a młody kierowca okazał się być pod wpływem amfetaminy. Policjanci ukarali 23 ? latka mandatem karnym oraz zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu. Dalej auto pojechało na lawecie, a mieszkaniec Jarkowic musiał z policjantami udać się do szpitala w Kowarach, celem pobrania krwi. Teraz policjanci oczekują na wyniki badania i gdy te potwierdzą, że 23 ? latek prowadził auto, znajdując się pod wpływem środków odurzających, usłyszy on zarzut w tej sprawie. Ustawodawca przewidział za to przestępstwo karę do dwóch lat pozbawienia wolności. O wysokości tej kary zadecyduje jednak sąd.
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze