Reklama

Zastopowana inwestycja

Kamienna Góra rozstała się z wykonawcą remontu Centrum Kultury. Samorządowcy ogłoszą nowy przetarg i starają się przesunąć termin rozliczenia projektu.

 

Krzysztof Świątek, burmistrz miasta, wyjaśnia, że zerwał umowę z wykonawcą z uwagi na problemy ze współpracą i właściwym, w ocenia samorządowców, sposobem realizacji umowy. Nowy wykonawca ma być wyłoniony w przetargu.

Remont Centrum Kultury w Kamiennej Górze to trzy zadania realizowane do tej pory przez jednego wykonawcę. Każde z nich otrzymało dofinansowanie z innego źródła. Dwa, remont pomieszczeń przedszkola oraz termomodernizacja budynku, według burmistrza nie są zagrożone. Problem związany jest z pierwszym zadaniem, czyli remontem wnętrza Centrum Kultury. Jesiennego terminu zakończenia prac nie da się utrzymać. Miasto stara się o przesunięcie terminu zakończenia i rozliczenia tej części inwestycji. ? Jestem przekonany, że termin zostanie przesunięty ? deklaruje K. Świątek. Problem z dotrzymaniem terminu to m.in. efekt opóźnienia w przyznawaniu unijnych dotacji. W przypadku remontu Centrum Kultury był to prawie rok, przypomina burmistrz.

Reklama

Nowy przetarg obejmować ma wszystkie trzy zadania oraz prace dodatkowe m.in. wzmocnienie stropów. Wykonawca, z którym miasto zerwało umowę, wybrany został w czwartym przetargu. W tej chwili trwa rozliczanie wykonanych do tej pory prac z dotychczasowym wykonawcą. Własnością miasta pozostanie m.in. projekt przebudowy.

Remont Centrum Kultury nie jest jedyną tegoroczna inwestycją w Kamiennej Górze. Wczoraj (czwartek, 8 marca) otwarte zostały oferty w przetargu na przebudowę ulic w centrum miasta. Prace obejmować mają m.in. ul. Żeromskiego i Słowiańska. Miasto ma na ten cel 5 mln zł. Jedna ze złożonych ofert mieści się w tej kwocie, druga jest niewiele wyższa. Prace mają się zakończyć do 31 sierpnia 2019 roku.

Reklama

Zapadły już decyzje w sprawie opisywanych przez nas w ostatnich dniach przetargów na inne inwestycje. Postępowanie w sprawie budowy ścieżki rowerowej zostanie powtórzone. W pierwszym oferenci zaproponowali kwoty ponad dwukrotnie przewyższające zaplanowane wydatki.

Realizowany ma być remont targowiska. W drugim przetargu na to zadanie oferent zaproponował cenę wyższą od założonej przez samorządowców, ale miasto chce podpisać z nim umowę i zrealizować tę inwestycję. Miejsce przeniesienia targowiska na czas remontu ma być ustalone z handlowcami.

Reklama

Nowym zadaniem ma być remont siedmiu komunalnych kamienic. Na tę inwestycję miasto ma 1,3 mln zł, z czego 700 tys. zł to dofinansowanie.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama