Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Elżbiety Cecylii Guzik zatytułowanej "Kochaj sztukę w sobie, a nie siebie w sztuce."
Artystka po zakończonej pracy zawodowej ożywiła swoje zainteresowania malarstwem. Wskutek jej aktywnej osobowości, w 1998 roku powstała grupa malarska przy Bibliotece Miejskiej w Szczawnie Zdroju. Prowadziła ją artystka malarstwa Anna Paluch. Po dwóch latach grupa przeniosła się do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Dołączyły do niej cztery osoby, będące członkami Stowarzyszenia Artystów przy zlikwidowanym GDK Kopalni "Wałbrzych". Grupa przyjęła nazwę MAL ? AMAT, a instruktorem został artysta malarz Kazimierz Starościak. Obecnie miłośników pędzla prowadzi artysta Krzysztof Janusz Jędrzejec.
Aby pogłębiać swoje umiejętności i wiedzę pani Elżbieta kończy Studium Wiedzy o Sztuce i Technikach w Malarstwie pod kierunkiem prof. Witolda Zina (2001/2002 r.). Artystka czynnie uczestniczy w wystawach indywidualnych i zespołowych. Posługuje się wszystkimi technikami malarskimi, ma duży wachlarz tematyczny. Ostatnio najchętniej maluje akwarelą. Jest osobą bardzo pracowitą i potrafiącą pokonać wiele przeszkód życia codziennego. Jej obrazy są barwne jak jej osobowość.
Na wernisaż wystawy WOK zaprasza 14 listopada o godz. 18 do "Galerii 48" Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przy ul. Andersa 185. Wystawę będzie można oglądać do 6 grudnia.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze