Starosta Ewa Kocemba odebrała we wtorek 25 lutego promesę na 4 mln złotych przeznaczoną na remonty lub odbudowę ziszczonych podczas powodzi dróg. ? Dzięki wywalczonym przez nas środkom, powiat wyremontuje ulicę Kościuszki w Kamiennej Górze -- mówi starosta Kocemba.
W siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu Stanisław Huskowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, wraz z Aleksandrem Markiem Skorupą, wojewodą dolnośląskim, i Ewą Mańkowską, wicewojewodą, wręczyli promesy powodziowe przedstawicielom samorządów z Dolnego Śląska.
Dofinansowanie gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach, noszących znamiona klęsk żywiołowych. Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa.
Wręczone we wtorek promesy to kontynuacja pomocy udzielonej gminom i powiatom dolnośląskim w ubiegłych latach (2009-2013). Łączna wartość przyznanych promes w tej transzy to 75 mln złotych. Trafiły one do 79 samorządów - 67 gmin i 12 powiatów. Największymi beneficjentami tegorocznej pomocy z budżetu państwa są: gmina Olszyna (6,5 mln złotych), powiat kamiennogórski (4 mln złotych), powiat lubański (3,75 mln złotych), powiat lwówecki (3,75 mln złotych), powiat kłodzki (3,5 mln złotych).
Powiat kamiennogórski chce z pozyskanych środków wyremontować ulicę Kościuszki w Kamiennej Górze. Wykona remont podbudowy drogi wraz z nawierzchnią jezdni, remont chodników oraz zatok autobusowych i postojowych. Kamiennogórskie starostwo zadba także o nowe oznakowanie drogi.
- Będziemy realizowali to zadanie z gminą miejską Kamienna Góra oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji - mówi Ewa Exner, naczelnik wydziału inwestycji i drogownictwa w powiecie. - W ich gestii leżeć będzie wymiana sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze