Do nietypowego spotkania doszło dzisiaj w kamiennogórskim ratuszu. Wizytę burmistrzowi złożyli przedstawiciele najmłodszych mieszkańców miasta. Powodem odwiedzin była petycja, którą młodzież złożyła na ręce Krzysztofa Świątka, dotycząca budowy skate parku w jednej z dzielnic Kamiennej Góry.
?Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zagospodarowanie terenu koło placu zabaw na ulicy Szpitalnej. Po rozmowach z młodzieżą i rodzicami chcielibyśmy, aby zbudować tu skate park...? ? piszą na wstępie młodzi wnioskodawcy. Pod swoją petycją zebrali ponad 400 głosów.
Oprócz złożenia samej petycji, podczas spotkania, młodzież szczegółowo przedstawiła burmistrzowi szczegóły swojego pomysłu, uzasadniając go chęcią aktywnego spędzania wolnego czasu. Krzysztof Świątek z sympatią odniósł się zarówno do pomysłu, jak i do formy jego zaprezentowania. Poinformował gości, że obecnie trwają już przygotowania do budowy dużego skate parku na terenie zalewu kamiennogórskiego. Miasto stara się właśnie pozyskać środki na realizację tej inwestycji.
Burmistrz zapewnił jednak, że skoro jest to pierwsza propozycja złożona w takiej formie, nie może pozostać bez odzewu. W przyszłym tygodniu, przy ulicy Szpitalnej, w miejscu, gdzie młodzi ludzie chcieliby, aby powstał skate park, odbędzie się wizja lokalna. Po niej podjęta zostanie decyzja co do kształtu i formy konstrukcji. Ze względu na fakt, że w tegorocznym budżecie taka inwestycja nie była planowana, burmistrz zapewnił, że będzie ona realizowana w roku przyszłym.
W ostatnim czasie jest to już druga ?oddolna? inicjatywa mieszkańców naszego miasta, której realizację zapowiedział burmistrz. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu z wnioskiem o powstanie w mieście ścieżek biegowo-rowerowych, zwróciła się grupa miłośników tych forma aktywnego spędzania czasu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze