Reklama

XIV Dolnośląski Mityng pływacki Olimpiad Specjalnych

23 kwietnia 2026 roku na Krytej Pływalni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się XIV Dolnośląski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z całego Dolnego Śląska, tworząc wyjątkową atmosferę sportowej rywalizacji.
Powiat kamiennogórski reprezentowali m.in. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze, należący do klubu „Podaj Rękę Kamienna Góra”.
Zawody rozpoczęły się od defilady uczestników, wysłuchania hymnu i podniesienia flagi olimpijskiej.
Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 25 m oraz 50 m w stylu dowolnym, klasycznym i grzbietowym, natomiast zawodnicy o obniżonych możliwościach rywalizowali za dystansie 25 m stylem dowolnym przy pomocy sprzętu pneumatycznego. 
Całą rywalizację zakończyła sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym.
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze zdobyli w sumie 16 medali: 6 złotych, 6 srebrny i 4 brązowe.
Organizatorami Mityngu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Handicap"- Wrocław.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama