Reklama

XI Święto Pieroga

Zapraszamy na XI Dolnośląskie Święto Pieroga do Czarnego Boru.

 Przełom sierpnia i września to czas zakończenia okresu ciężkiej pracy w polu związanej ze żniwami oraz podziękowania za zbiory. Obchody Święta Plonów zwanych potocznie Dożynkami gromadzą nie tylko rolników bezpośrednio zaangażowanych w prace przy żniwach, ale także odbiorców płodów rolnych ? mieszkańców polskich miast i miasteczek. Gmina Czarny Bór wpisując się w wielowiekową tradycję oraz chcąc podziękować rolnikom za ich ciężką pracę po raz kolejny jest organizatorem największych w powiecie wałbrzyskim - Gminnych Dożynek i najstarszego na Dolnym Śląsku - XI Święta Pieroga. Imprezę, która odbędzie się 31 sierpnia 2014 r. na stadionie w Czarnym Borze poprzedzi uroczysta Msza Św. dziękczynna odprawiona na placu przy kościele parafialnym w Czarnym Borze przez Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego ? ks. dr hab. Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie uczestnicy uroczystości w różnobarwnym korowodzie dożynkowych udadzą się ul. Słoneczną na stadion sportowy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama