Zapraszamy na XI Dolnośląskie Święto Pieroga do Czarnego Boru.
Przełom sierpnia i września to czas zakończenia okresu ciężkiej pracy w polu związanej ze żniwami oraz podziękowania za zbiory. Obchody Święta Plonów zwanych potocznie Dożynkami gromadzą nie tylko rolników bezpośrednio zaangażowanych w prace przy żniwach, ale także odbiorców płodów rolnych ? mieszkańców polskich miast i miasteczek. Gmina Czarny Bór wpisując się w wielowiekową tradycję oraz chcąc podziękować rolnikom za ich ciężką pracę po raz kolejny jest organizatorem największych w powiecie wałbrzyskim - Gminnych Dożynek i najstarszego na Dolnym Śląsku - XI Święta Pieroga. Imprezę, która odbędzie się 31 sierpnia 2014 r. na stadionie w Czarnym Borze poprzedzi uroczysta Msza Św. dziękczynna odprawiona na placu przy kościele parafialnym w Czarnym Borze przez Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego ? ks. dr hab. Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie uczestnicy uroczystości w różnobarwnym korowodzie dożynkowych udadzą się ul. Słoneczną na stadion sportowy.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze