Reklama

Wywiesili budki

Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze powiesiło w okolicach zbiornika Bukówka budki lęgowe dla coraz większych populacji nurogęsi i gągołów. 

 

?9 listopada 2013 r. w zalewanych wiosną łozowiskach wywiesiliśmy budkę lęgową dla gągoła, a w lesie na brzegu pod górą Zameczek budkę dla nurogęsi. Dodatkowo w podtapianych wiosną zaroślach wierzby zawisła jeszcze budka dla sikor. Budki dla kaczek zostały powieszono tak, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko drapieżnictwa, zwłaszcza ze strony kun leśnych. W planach mamy już kontynuacje akcji i możemy mieć tylko nadzieję, że budki przypadną do gustu jakimś ciekawym lokatorom.?

pełna informacja - kliknij

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama