Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze powiesiło w okolicach zbiornika Bukówka budki lęgowe dla coraz większych populacji nurogęsi i gągołów.
?9 listopada 2013 r. w zalewanych wiosną łozowiskach wywiesiliśmy budkę lęgową dla gągoła, a w lesie na brzegu pod górą Zameczek budkę dla nurogęsi. Dodatkowo w podtapianych wiosną zaroślach wierzby zawisła jeszcze budka dla sikor. Budki dla kaczek zostały powieszono tak, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko drapieżnictwa, zwłaszcza ze strony kun leśnych. W planach mamy już kontynuacje akcji i możemy mieć tylko nadzieję, że budki przypadną do gustu jakimś ciekawym lokatorom.?
pełna informacja - kliknij
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze