Reklama

Wystawa włókna - galeria zdjęć

Dzisiaj (sobota, 12 września) w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze otwarta została 46. Międzynarodowa Wystawa Sztuki Włókna "Kowary w pejzażu polskiej jesieni".

 

Wystawa jest efektem zeszłorocznego sympozjum odbywającego się w Kowarach. Artyści w nim uczestniczący mieli rok na przygotowanie prac. Na wystawę zgłoszonych zostało 20 dzieł, które oceniła komisja. Przyznane zostały nagrody i wyróżnienia im. Agnieszki Sienkiewicz.

Pierwszą nagrodę otrzymała Ewa Maria Poradowska-Werszler za prac Powiew ciszy nad Jedlicą. Drugą nagrodę odebrała Agnieszka Godszling (Pomiędzy ziemią a niebem), nagrodzona również przez pracowników muzeum. Dwie równorzędne trzecie nagrody jury przyznało Katarzynie Pajorskiej (Moje Kowary) oraz Agnieszce Jakubczyk (Ballada kowarska: Słońce, Deszcz, Wiatr). Wyróżnieni zostali: Joanna Owidzka (Żywioł leśnego strumienia), Ewa Bartosz-Mazuś (Jesienny Kadr) i Rafał Werszler (Z natury do natury).

Reklama

W tym roku odbywa się 47. edycja kowarskiego sympozjum. Hasło spotkania brzmi: Polska jest matką szczególną. Prace zainspirowane sympozjum zobaczymy za rok.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama