Przez trzy dni strażacy z Kamiennej Góry ćwiczyli elementy ratownictwa wysokościowego.
Zajęcia zorganizowane zostały w parku linowym na Górze Parkowej. Codziennie ćwiczyła inna grupa funkcjonariuszy. Zajęcia trwały po kilka godzin. Funkcjonariusze ćwiczyli m.in. transport poszkodowanego z wysokości kilku metrów na ziemię.
W parku rozłożony został również skokochron wykorzystywany w sytuacji zagrożenia upadku z wysokości kilku metrów.
Ćwiczenia w ratownictwie wysokościowym to jeden z elementów podnoszenia umiejętności strażaków, którzy podczas służby ratują ludzi w różnych sytuacjach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze