Reklama

Wstępna zgoda

Dzisiaj (poniedziałek, 27 maja) podczas posiedzenia komisji radni Lubawki zajęli się projektem uchwały podwyższającej stawki płacone przez mieszkańców za odbiór odpadów.

 

O planowanej podwyżce już pisaliśmy. Stawki miałyby wzrosnąć od 1 lipca do 16 i 26 zł od osoby. Niższa ze stawek obowiązywałaby przy segregowaniu odpadów. Obecne stawki to 12 i 18 zł.

Obecne stawki obowiązują od 2012 roku. W 2017 roku był już projekt wprowadzenia podwyżek na 15 i 25 zł, ale wtedy radni się na to nie zgodzili. Dzisiaj radni zapoznani zostali z przyczynami podwyżki, czyli spadającą liczbą mieszkańców, rosnącą ilością odpadów i wzrastającymi kosztami. W 2017 roku gmina dopłaciła do odbioru odpadów 50 tys. zł, w 2018 300 tys. zł. W tym roku różnica wyniosłaby 425 tys. zł.

Reklama

Dyskusja podczas komisja trwała kilkadziesiąt minut. Po niej burmistrz Ewa Kocemba zaprosiła radnych do swojego gabinetu. Spotkanie trwało kilkanaście minut. Po nim radni wrócili na posiedzenie i pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały, za głosowało 4 radnych, nikt nie był przeciwko, 6 się wstrzymało.

Pozytywna opinia wyrażona podczas komisji nie oznacza, że uchwała zostanie przyjęta na sesji.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama