Reklama

Współpraca ZUS-u i uczelni

Sygnatariuszami umowy byli Beata Dyko, dyrektor wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Piotr Jurek, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Umowę podpisano podczas otwartego posiedzenia Senatu Uczelni.

Współpraca pomiędzy Zakładem i PWSZ obejmuje szeroko pojętą edukację studentów, współpracę naukową, wsparcie merytoryczne dla studentów piszących prace dyplomowe poświęcone ubezpieczeniom społecznym czy szkolenia dla pracowników PWSZ. Studenci będą mogli także korzystać z bezpłatnych staży i praktyk w oddziale ZUS.

- Przede wszystkim zależy nam na edukowaniu studentów. Są wśród nich obecni oraz przyszli pracownicy i pracodawcy. Wiedza, jaką chcemy im przekazać, dotyczy podstawowych zasad funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. To informacje, które wykorzystają w swoim życiu zawodowym – mówi Beata Dyko, Dyrektor wałbrzyskiego oddziału ZUS.

Reklama

Jak podkreśla, współpraca z uczelnią ma też dodatkowy cel - sprawić, że studenci będą lepiej radzili sobie w kontaktach z instytucjami publicznymi.

- Przygotowaliśmy cykl 15 wykładów poświęconych ubezpieczeniom społecznym – m.in. o historii ubezpieczeń w Polsce, o zasadach podlegania ubezpieczeniom, o obowiązkach przedsiębiorcy. Wspólnie z przedstawicielami uczelni ustalimy grafik wykładów, zgodnie z zapotrzebowaniem studentów – dodaje Beata Dyko.  

Podjęcie współpracy pozwoli na wzbogacenie programów nauczania na studiach wyższych o informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz udział we wspólnych projektach naukowych, badawczych, rozwojowych, w tym wspólnej organizacji konferencji naukowych poświęconych tematyce ubezpieczeń społecznych. Specjaliści ZUS będą doradzali i konsultowali oraz wspierali merytorycznie studentów piszących prace dyplomowe z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki współpracy z Zakładem studenci uzyskają dostęp do materiałów zgodnych z tematyką prac oraz pomoc w przypadku pisania przez nich materiałów informacyjnych nt. ubezpieczeń społecznych przeznaczonych do emisji i publikacji w mediach akademickich. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych przyda się przede wszystkim studentom I i II stopnia kierunku administracja, ale nie tylko. Wszak wszyscy studenci niebawem wkroczą lub już wkroczyli na rynek pracy, zostając klientami Zakładu – ubezpieczonymi lub płatnikami składek, a wtedy praktyczna wiedza na temat zabezpieczenia społecznego będzie dla nich bezcenna.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama