Reklama

Wspólna inicjatywa w ptasiej sprawie - galeria zdjęć

W czwartek (7 marca) uczniowie klasy 6a i 4c z Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce uczestniczyli w spotkaniu, które poprowadził Bartłomiej Dymek z Nadleśnictwa w Kamiennej Górze.

 

Podczas zajęć, młodzi przyrodnicy dowiedzieli się jak prawidłowo budować budki lęgowe dla ptaków oraz poznali zasady ich wieszania. Warsztaty wzbogacone zostały ciekawostkami o leśnej awifaunie. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło wśród uczniów ?ptasie dyktando?. Na zakończenie warsztatów uczniowie pod czujnym okiem pana Bartka własnoręcznie skręcili z przygotowanych elementów budki lęgowe. Zadanie wykonywali z dużym zaangażowaniem i dokładnością. Wykonane skrzynki zostały przekazane Kołu Polskiego Związku Wędkarskiego ?Kamienna Góra ?Miasto?. Budki zostały zawieszone na terenie zbiornika ?But? w Kamiennej Górze.

Reklama

Organizatorką akcji była Ewa Skotarczak.

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama