W miesiącu wrześniu rozpoczęto prace przygotowawcze związane z oznakowaniem granic i obiektów, wprowadzono na teren budowy ciężki sprzęt - aktualnie pracują 43 jednostki sprzętowe (min. koparki, samochody, spychacze) oraz 101 osób.
Rozpoczęto prowadzenie prac ziemnych przy DK5, DW367 oraz przy obiekcie WS52.
Rozpoczęto również prowadzenie prac związanych z wycinką przy węźle Kamienna Góra północ (DK5), Kamienna Góra południe (DW367), Lubawka (DW369). Zrealizowano 15% wycinki.
Wprowadzona została na tą okoliczność organizacja ruchu przy DK5 - Ptaszków, DW367 - wyjazd w kierunku Kowar, DW369 - Lubawka-Bukówka.
Zostały również przekazane dwie nieruchomości znajdujące się w miejscowości Ptaszków 58 oraz 60.
Wykonywane są roboty związane z odhumusowaniem przyszłego pasa drogowego oraz z zabezpieczeniem gazociągów - w ostatnim tygodniu września rozpoczęto usuwanie kolizji gazowej GŚ1b.
W okresie od 02 do 30 września na Trasie Głównej zdjęto humus z powierzchni 38 588 m2, tj. 5,82% zaawansowania prac.
W początkowej fazie są wykopy (4300 m2 - 0,15%) i budowa nasypów (1443 m2). Prowadzone są również prace archeologiczne.
źródło: strona internetowa projektu
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze