W piątkowe popołudnie kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży dokonanej na terenie budowy w gminie Marciszów. Dodatkowo uciekający sprawca miał potrącić mężczyznę.
Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że z budowy skradzione zostały pasy transportowe oraz metalowe wkręty. Gdy chciał powstrzymać sprawcę, ten potrącił go samochodem. Poszkodowany doznał ogólnych potłuczeń.
Po kilku godzinach policjanci zauważyli poszukiwany samochód na stacji paliw. W środku były dwóch mężczyzn. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w bagażniku łup. Ustalili, że kradzieży miał dokonać pasażer samochodu, 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Po kradzieży mężczyzna miał udać się do kolegi i przekazać mu łup jako prezent. To właśnie kolega, 26-latek z powiatu kamiennogórskiego, siedział za kierownicą samochodu. Szybko okazało się, że również on nie ma czystego sumienia. Tester wykazał w jego organizmie narkotyki. Mężczyzna miał przy sobie środki zabronione.
31-latek był już wcześniej karany, za piątkową kradzież odpowie jako recydywista. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze