Reklama

Wjazd wózkiem inwalidzkim na Szrenicę

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które będzie miało miejsce 18 września 2014r. w Szklarskiej Porębie. Niepełnosprawny kolarz z podłódzkich Pabianic, pan Krzysztof Jarzębski, podejmie próbę wjazdu wózkiem inwalidzkim na szczyt Szrenicy (1362m n.p.m.), pokonując ponad 700m przewyższenia. Start o godz. 10:00 sprzed Informacji Turystycznej (ul. Jedności Narodowej 1A), następnie szlakiem czerwonym wjazd na Szrenicę i powrót tą samą trasą.


Krzysztof Jastrzębski to człowiek naprawdę niezwykły ? sportowiec, który do roku 1990 trenował w Łódzkim Klubie Sportowym dziesięciobój. Niestety w wyniku nowotworu złośliwego kończyn dolnych, musiał poddać się amputacji obu nóg. Po długiej rekonwalescencji ponownie wrócił do sportu by dokonać takich wspaniałych wyczynów jak m.in. rekord świata w 24-o godzinnej jeździe handbike"m (425 km na trasie Berlin ?Kalisz)[2009], przejazd z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA (4 680 km)[2012], przejazd dookoła Europy (2 732 km) [2013], zdobycie dwóch brązowych i jednego srebrnego medalu na V Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych [2013], przepłynięcie kajakiem z Gdańska do Krakowa [2014]. W roku 2012 ukazał się film ?Maratończyk? (reżyseria: Zbigniew Gajzler), który opowiada niezwykłą historię Krzysztofa Jarzębskiego.
Zachęcamy do kibicowania!

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama