W Parku Natury i Kultury w Krzeszowie trwa Noc Świętojańska. Zgodnie z tradycją w ten sposób świętowane jest letnie przesilenie słońca.
Tradycja Nocy Świętojańskiej sięga pogańskich obrzędów słowiańskich. Święto zostało zaadaptowane przez kościół katolicki. Ze świętem związane jest rozpalanie ognisk, puszczanie wianków na wodzie, tańce i zabawy nad wodą, zbieranie ziół i poszukiwanie kwiatu paproci.
Noc Świętojańską w Krzeszowie rozpoczęły warsztaty, podczas których powstawały wianki, kadzidła i biżuteria.
W części artystycznej zaplanowano występy, które zakończy przedstawienie nad stawem oraz koncert fortepianowy.
Zobacz także:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze