Jak pisaliśmy wczoraj w Lubawce odbyły się warsztaty "Witamy wiosnę". Wieczorem podobne zajęcia zorganizowane zostały w świetlicy w Opawie.
Dzieci biorące udział w zajęciach poznawały tradycyjne zwyczaje wiązane z witaniem wiosny. Wspólnie wykonały gaik i koguta, z którymi przeszły wokół sali w świetlicy.


Zajęcia zorganizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze