W pierwszy piątek miesiąca (5 kwietnia) o godzinie 19.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie wierni będą modlić się za Ojczyznę. Ks. Marian Kopko - kustosz krzeszowskiego sanktuarium zaprasza wszystkich parafian, wiernych z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymów na Wieczorną Drogę Krzyżową, która prowadzić będzie uliczkami Krzeszowa. Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą małe krzyże i znicze.
Według tradycji stacje drogi krzyżowej są przyporządkowane grupom stanowym niosącym krzyż, drogę rozpoczną lektorzy, następnie odbędzie się ona według następującego planu: Stacja I - Matki, Stacja II - Ojcowie, Stacja III - Dzieci, Stacja IV - Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, Stacja V - Tegoroczni maturzyści oraz studenci, Stacja VI - Lekarze i pielęgniarki, Stacja VII - Nauczyciele, Stacja VIII - Wdowy i wdowcy, Stacja IX - Rolnicy i działkowicze, Stacja X - Pracownicy Sanktuarium, Stacja XI - Chorzy i cierpiący, Stacja XII - Samorządowcy, Stacja XIII - Przedsiębiorcy, Stacja XIV - Kapłani oraz siostry zakonne.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze