Reklama

Wieczorna Droga Krzyżowa

W pierwszy piątek miesiąca (5 kwietnia) o godzinie 19.30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie wierni będą modlić się za Ojczyznę. Ks. Marian Kopko - kustosz krzeszowskiego sanktuarium zaprasza wszystkich parafian, wiernych z okolicznych miejscowości oraz pielgrzymów na Wieczorną Drogę Krzyżową, która prowadzić będzie uliczkami Krzeszowa. Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą małe krzyże i znicze.

 

Według tradycji stacje drogi krzyżowej są przyporządkowane grupom stanowym niosącym krzyż, drogę rozpoczną lektorzy, następnie odbędzie się ona według następującego planu: Stacja I - Matki, Stacja II - Ojcowie, Stacja III - Dzieci, Stacja IV - Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, Stacja V - Tegoroczni maturzyści oraz studenci, Stacja VI - Lekarze i pielęgniarki, Stacja VII - Nauczyciele, Stacja VIII - Wdowy i wdowcy, Stacja IX - Rolnicy i działkowicze, Stacja X - Pracownicy Sanktuarium, Stacja XI - Chorzy i cierpiący, Stacja XII - Samorządowcy, Stacja XIII - Przedsiębiorcy, Stacja XIV - Kapłani oraz siostry zakonne.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama