Dzisiaj (niedziela, 29 grudnia) krzeszowska bazylika zamieniła się w największą w powiecie kamiennogórskim salę koncertową. W świątyni odbyły się koncerty kolęd i pastorałek.
Początkowo w bazylice miał się odbyć jeden koncert, zespół Golec uOrkiestra zaprezentować miał się w świątecznym programie. Zainteresowanie mieszkańców powiatu i okolic okazało się tak duże, że organizatorzy (Europejska Perła Baroku) ustaliła z zespołem dodatkowy, o kilka godzin wcześniejszy, termin koncertu. Dzięki temu bracia Golcowie z zespołem wystąpili w krzeszowskiej bazylice dwukrotnie podczas jednego wieczoru.

Oba koncerty wysłuchały pond 1500 osób, chętnych do zakupu biletów było więcej, w bazylice zabrakło jednak miejsc.
Zespół zaprezentował program złożony ze świątecznych melodii, zarówno znanych od wieków, jak i własnych kompozycji.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze