Od początku roku Kamienna Góra ma problemy z budżetem. Opóźnione zostały wypłaty w miejskich instytucjach.
Nauczyciele otrzymali pensje pod koniec ubiegłego tygodnia. Miejscy urzędnicy jeszcze ich nie mają.
Burmistrz Krzysztof Świątek tłumaczy, że początek roku dla miejskich finansów zawsze był trudny. W tym roku sprawę skomplikował brak budżetu na 2015 rok. Do tej pory miasto nie mogło zaciągnąć kredytu obrotowego, z którego uregulowane byłyby styczniowe przelewy.
Wypłaty są stopniowo realizowane, do miejskiej kasy zaczęły bowiem wpływać pieniądze. Budżet uchwalony zostanie prawdopodobnie 29 stycznia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze