W Lubawce podsumowane zostało pierwsze sześć miesięcy funkcjonowania nowego systemu gospodarki śmieciowej.
Na terenie gminy zameldowanych jest 11,5 tys. osób. Do tej pory złożone zostały 3872 deklaracje, w których zgłoszono 8999 osób. Planowane dochody to prawie 680 tys. zł, ale nie wszyscy płacą, zaległości sięgają 50 tys. zł. Koszt funkcjonowania systemu, bez kosztów obsługi prowadzonej przez miejskich urzędników, to 624 tys. zł.
Egzekucja wpłat prowadzona jest w cyklu kwartalnym. Po trzecim kwartale 2013 roku urzędnicy wysłali 352 upomnienia na kwotę 27 tys. zł. Po czwartym kwartale wysłano kolejne 243 upomnienia na kwotę 21 tys. zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze