Reklama

Śmieci ostro w górę?

Za tydzień, w środę 28 października, odbędzie się sesja rady miasta Kamienna Góra. Jednym z punktów porządku obrad jest podwyżka opłat ponoszonych przez mieszkańców miasta za wywóz odpadów. Nowa, znacznie wyższa stawka, miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

 

Obecnie mieszkańcy Kamiennej Góry płacą po 20 zł miesięcznie za obiór śmieci segregowanych. Z wyliczeń kamiennogórskich urzędników wynika, że to za mało. Na podstawie kosztów poniesionych do końca sierpnia i prognozy do końca roku, wyliczyli, że za cały system odbioru odpadów miasto zapłaci w 2020 roku prawie 4,8 mln zł. W kwocie tej jest m.in rekompensata dla Sanikomu za rok ubiegły. Przy utrzymaniu dotychczasowej ceny i liczby zadeklarowanych mieszkańców produkujących śmieci (14 573 osoby) wpływy będą poniżej 3,5 mln zł. W systemie, który powinien się sam finansować, zabraknie w tym roku 1,3 mln zł.

Reklama

Podstawą wyliczenia podwyżki była brakująca kwota podzielona przez liczbę zadeklarowanych mieszkańców. W ten sposób ustalono, że w systemie brakuje miesięcznie 7,45 zł od osoby.

Nowa stawka, która miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku to 28 zł od osoby za odbiór odpadów segregowanych. Zgodnie z ustawą stawka za śmieci niesegregowane to dwukrotność tej kwoty, czyli 56 zł.

Za tydzień dowiemy się, czy propozycję urzędników poprą radni.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama