Reklama

Citroen dla Pastewnika

Nowy wóz dla OSP Pastewnik jest już w gminie Marciszów, trwają procedury związane z przerejestrowaniem i wprowadzeniem pojazdu do służby.

 

Gmina z własnych środków kupiła lekki wóz, który w OSP Pastwenik zastąpi wysłużonego żuka i jelcza. Samochód kosztował 184 tys. zł. Decyzja o zakupie zapadła gdy gmina zapewniła w budżecie 150 tys. zł jako wkład własny do zakupu takiego pojazdu. Miała to być połowa ceny, reszta pochodzić miała z dotacji. Gmina dotacji jednak nie otrzymała, wójt z radnymi postanowili spróbować kupić taki pojazd wyłącznie z własnych środków. Po przetargu okazało się, że będzie on kosztował 184 tys. zł.

Zakupiony samochód to citroen jumper z silnikiem diesla o pojemności 2,2 litra i mocy 140 KM. Pojazd wyprodukowany został w 2020 roku. Samochód wyposażony jest w specjalistyczną zabudowę dostosowaną do potrzeb straży pożarnej. Na wyposażeniu ma m.in. 400 litrów wody i tzw. szybkie natarcie. W kabinie jest 6 miejsc, na życzenie gminy pneumatycznie wzmocnione zostało zawieszenie pojazdu, z przodu zamontowana jest wyciągarka, z tyłu hak. Wzmocniona konstrukcja dachu pozwala na wykorzystanie go do przewożenia wyposażenia.

Reklama


fot. gmina Marciszów

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama