Dzisiaj (środa, 27 lutego) radni Kamiennej Góry mieli ustalić nowe stawki opłat za odbiór odpadów. Do podjęcia decyzji potrzebna będzie kolejna sesja.
Obecne stawki to 12,15 zł od osoby za odbiór odpadów segregowanych i 19 zł za niesegregowane.Burmistrz zaproponował podwyżkę do 14 i 25 zł. Radni na komisjach różnie ocenili tę propozycję. Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej negatywnie zaopiniowała projekt. Pojawiła się również propozycja podwyższenia stawki do 14,50 zł. Burmistrz wyższą stawkę wprowadził autopoprawką do swojego projektu.
Po kilkudziesięciominutowej dyskusji radni głosowali projekt z autopoprawką, czyli stawki 14,50 zł i 25 zł. Za takimi stawkami był jeden radny, 12 było przeciwko, 2 wstrzymało się od głosu.
Po głosowaniu pojawiły się wątpliwości, jaki projekt mają głosować radni w drugiej kolejności. Po kilkunastu minutach ustaleń, radni przeszli do kolejnych punktów porządku obrad.
Nadal obowiązują stare stawki. Do ich zmiany potrzebna będzie kolejna sesja.
Podwyżka opłat jest niezbędna z uwagi na deficyt w systemie odbioru odpadów. Zgodnie z kalkulacją koszty w 2019 roku mają wynieść 4 mln zł. Przy obecnych stawkach dochody osiągną 3,5 mln zł. W systemie powstanie deficyt w wysokości 427 tys. zł. To tę różnicę miała pokryć proponowana podwyżka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze