Rośnie szansa na zakup dwóch średnich nowych wozów bojowych dla strażaków ochotników z terenu powiatu kamiennogórskiego.
O dotację z Państwowej Straży Pożarnej na zakup nowych wozów wnioskowała gmina Kamienna Góra dla OSP Pisarzowice oraz Lubawka. Zakup średniego wozu to ok. 700 tys. zł. Gmina Kamienna Góra wnioskowała o 350 tys. zł, jako połowę kosztów zakupu. Druga połowę zabezpieczyła w budżecie gminy.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że oba samorządy otrzymają dotację z PSP. Będzie ona jednak niższa od wnioskowanej.
Wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus zapowiada, że jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, gmina wykorzysta dotację. O pozyskanie brakującej kwoty starać się będzie w kilku innych źródłach, tak, aby w minimalnym stopniu obciążyć budżet gminy. Gmina ma już doświadczenie w zakupach strażackich wozów przy wsparciu z kilku źródeł jednocześnie. Podobny montaż finansowy zastosowany został przy zakupie forda transita dla OSP Ogorzelec.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze