Reklama

Bliżej do wozów

Rośnie szansa na zakup dwóch średnich nowych wozów bojowych dla strażaków ochotników z terenu powiatu kamiennogórskiego.

 

O dotację z Państwowej Straży Pożarnej na zakup nowych wozów wnioskowała gmina Kamienna Góra dla OSP Pisarzowice oraz Lubawka. Zakup średniego wozu to ok. 700 tys. zł. Gmina Kamienna Góra wnioskowała o 350 tys. zł, jako połowę kosztów zakupu. Druga połowę zabezpieczyła w budżecie gminy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że oba samorządy otrzymają dotację z PSP. Będzie ona jednak niższa od wnioskowanej.

Wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus zapowiada, że jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, gmina wykorzysta dotację. O pozyskanie brakującej kwoty starać się będzie w kilku innych źródłach, tak, aby w minimalnym stopniu obciążyć budżet gminy. Gmina ma już doświadczenie w zakupach strażackich wozów przy wsparciu z kilku źródeł jednocześnie. Podobny montaż finansowy zastosowany został przy zakupie forda transita dla OSP Ogorzelec.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama