Reklama

O śmieciach

Z niewielkim zainteresowaniem mieszkańców spotkało się dzisiejsze (czwartek, 15 lutego) spotkanie dotyczące nowych zasad segregowania śmieci.

 

Spotkanie zorganizowane zostało w Domu Kultury w Lubawce. O zasadach obowiązujących od 1 stycznia informowali miejscy urzędnicy oraz pracownicy Sanikomu, firmy odbierającej odpady.

Od początku roku obowiązują nowe zasady wymuszające segregowanie śmieci na więcej rodzajów odpadów. Mieszkańcy korzystać muszą z pięciu kubłów lub worków.

Na terenie gminy Lubawka 95% mieszkańców zadeklarowało wolę segregowania śmieci, co wiąże się z niższymi opłatami. Z wywiązywania się z obowiązku segregowania jest gorzej. W gminie rocznie zbieranych jest 3,5 tys. ton odpadów, aż 3,1 tys. ton to śmieci niesegregowane. Koszt funkcjonowania systemu jest wyższy od wpłat mieszkańców.

Reklama

Na sesji styczniowej radni nie głosowali uchwały podwyższającej opłaty. Nie wiadomo kiedy wrócą do tego tematu. Dzisiaj na terenie gminy za odbiór śmieci segregowanych mieszkańcy płacą 12 zł, niesegregowany 18 zł. W gminie Kamienna Góra stawki to 10 i 20 zł, w mieście Kamienna Góra 12 i 20 zł, w Boguszowie ? Gorcach 14 i 22 zł.

Mieszkańcy pytali, jakie korzyści ma Lubawka z funkcjonowania instalacji Sanikomu. Dowiedzieli się, że to 850 tys. zł podatków wpłacanych przez gminę do budżetu miasta.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama