W sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu LZS w warcabach 100 polowych. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować powiat na zawodach strefowych.
Do rywalizacji przystąpiło 27 zawodników. Każdy miał do rozegrania 9 partii. Warcaby to jedna z niewielu dyscyplin sportowych, w których najstarsi zawodnicy mogą grać z najmłodszymi, mężczyźni z kobietami.
Dzisiejszy turniej wygrał Tadeusz Hajduk, drugi był Mariusz Nowak, trzeci Wojciech Zasada. Cała trójka rywalizowała w kategorii senior.
Najlepszym juniorem młodszym został Fabian Skoczylas (4 w open), najlepszym młodzikiem Igor Skoczylas (7), juniorką młodszą Anna Bagniuk (8), orlikiem Jan Budaj (9), młodziczką Zofia Sawicka (17), orliczką Maja Ziemichód (27).
Przed rozpoczęciem rozgrywek minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Jana Grzesiczaka, działacza sportowego, reprezentanta powiatu w warcabach.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze