W sobotę (5 maja) Nadleśnictwo Kamienna Góra zaprasza na wyprawę Skarby z Worka Okrzeszyna.
Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkółce Leśnej w Krzeszowie. Następnie uczestnicy przejada busem do Okrzeszyna. W czasie wycieczki zaplanowane jest poszukiwanie skamieniałych karbońskich roślin, wędrówka przez "skamieniały las" na Jański Wierch, powrót doliną Beczkowskiego Potoku, poszukiwanie lidytów na hałdach pouranowych, poszukiwanie chryzokoli w dawnym kamieniołomie riolitów.
Powrót zaplanowany jest około godziny 15:00. Przyjdzie wtedy czas ma odpoczynek przy ognisku i obejrzenie znalezisk.
Udział w wyprawie jest bezpłatny. Nie ma zapisów, może się więc zdarzyć, że zabraknie miejsc w busie. Część uczestników będzie wtedy mogła dojechać do Okrzeszyna własnymi samochodami.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze