Za tydzień (15 lipca) przez Kamienną Górę przejdzie Michał Gałęza. Członek Wrocławskiego Klubu Wysokogórskiego podjął się rzadkiego wyczynu. Postanowił nagłośnić zbiórkę dla Kuby Matusiewicza, syna znajomej.
Podróżnik postanowił pokonać trasę ze swojego mieszkania we Wrocławiu na szczyt Śnieżki. Jako środek transportu wybrał swoje nogi, ograniczył też czas wyzwania do 24 godzin. Do pokonania ma ok. 120 km. Średnio musi więc pokonać 5 kilometrów co godzinę. Na trasie znajdą się m.in.: Kąty Wrocławskie, Mietków, Żarów, Jaworzyna Śląska, Ciernie, Świebodzice, Pełcznica, Kamienna Góra.
Kuba Matuszkiewicz uległ wypadkowi. Rodzice zbierają pieniądze na opłacenie ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego. Potrzeba 300 tys. zł.
Zbiórka prowadzona jest na portalu https://www.siepomaga.pl/jakub-matusiewicz tam też szczegóły dotyczące stanu zdrowia i potrzeb Kuby.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze