Reklama

Trwają prace przy modernizacji wystawy stałej "Skarby Opactwa" w Mauzoleum Piastów Śląskich

W każdym roku do krzeszowskiego opactwa przybywa tysiące pielgrzymów i turystów, które odkrywają nasz pocysterski kompleks klasztorny.


Pracujemy nad tym, aby każda z tych osób mogła jak najlepiej poznać Europejską Perłę Baroku. Nie byłoby to jednak możliwe bez środków zewnętrznych. Dzięki funduszom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Wspieranie Działań Muzealnych w tym roku zostanie przeprowadzona modernizacja wystawy w Mauzoleum Piastów świdnicko - jaworskich. Zgodnie z umową podpisaną 18 sierpnia całkowity koszt zadania: ?Modernizacja wystawy stałej "Skarby Opactwa w Krzeszowie" w Mauzoleum Piastów Śląskich wyniesie 74 000 zł. Wysokość dofinansowania to 59 000 zł. W ramach zadania zostanie wykonany m.in. system oświetleniowy, podkreślający najważniejsze zabytki umieszczone w Mauzoleum Piastów (np. sarkofagi, epitafia, freski), cyfrowy katalog zabytków czy nagrania audio oraz wideo.

Mauzoleum Piastów Śląskich jest miejscem spoczynku linii fundacyjnej krzeszowskiego opactwa. W pomieszczeniu, znajdującym się za ołtarzem głównym kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie znajdują się sarkofagi Bolka I Surowego oraz jego wnuka Bolka II Małego.

Reklama

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury ? państwowego funduszu celowego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama