Reklama

Trwa akcja Bądź Ostrożny

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego kontynuują akcję Bądź ostrożny wobec osób obcych". Proszą, szczególnie osoby starsze, o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi oraz powołującymi się na członków rodziny.

W roku 2012 na Dolnym Śląsku zgłoszonych zostało 104 przypadków wyłudzenia pieniędzy metodą na wnuczka. Łupem oszustów padło 1,8 mln zł. W 2013 roku dolnośląscy policjanci również przyjęli 104 zgłoszenia tego typu przestępstw. Głównie osoby starsze straciły 1,1 mln zł. W powiecie kamiennogórskim w 2012 roku było 3 takie przestępstwa (60 tys. zł strat), w 2013 również 3 (33 tys. zł). W tym roku, pod koniec sierpnia, doszło do kolejnego wyłudzenia pieniędzy z wykorzystaniem tej metody. Starsza osoba straciła 23 tys. zł.

Policjanci apelują, aby każdą prośbę rzekomych członków rodziny dokładnie sprawdzać. Od innych osób dowiedzieć się czy informacje przekazywane przez proszącego są prawdziwe. Podejrzane sytuacje można również zgłaszać policji.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama