Reklama

Transgraniczny Zespół ds. Transformacji Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju

Wczoraj w siedzibie Tauron Dystrybucja SA w Jeleniej Górze odbyło się kluczowe spotkanie z udziałem Arkadiusza Dybca, prezesa KSSEMP, poświęcone powołaniu Transgranicznego Zespołu ds. Transformacji Energetycznej i Zrównoważonego Rozwoju.

To inicjatywa, która łączy siły najważniejszych instytucji w naszym regionie, aby wspólnie działać na rzecz:

  • Bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców i przedsiębiorców.
  • Rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz efektywności energetycznej.
  • Współpracy międzysektorowej, obejmującej naukę, edukację oraz jednostki samorządu terytorialnego.
  • Zrównoważonego rozwoju na obszarze transgranicznym Polski, Czech i Niemiec.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele: Tauron Dystrybucja Serwis S A, KARR S.A. Jelenia Góra, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu (Delegatura w Jeleniej Górze), Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej NOVUM  z o.o., 

Reklama

Transformacja energetyczna to wyzwanie, które wymaga skoordynowanych działań na poziomie lokalnym i regionalnym, dlatego cieszymy się z tak szerokiej płaszczyzny porozumienia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama