Powiatowe Centrum Zdrowia, spółka prowadząca szpital w Kamiennej Górze, będzie miał tomograf. Pierwsze badania powinny być wykonane za kilka miesięcy.
Warty ok. 2 mln złotych tomograf przyznał kamiennogórskiemu szpitalowi rząd z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Zanim urządzenie trafi do Kamiennej Góry muszą zostać przebudowane pomieszczenia, w których zostanie zamontowany. Zakres remontu dostosowany zostanie do wskazań producenta konkretnego urządzenia. Przed rozpoczęciem prac niezbędne będzie przygotowanie projektu.
Urządzenie mają obsługiwać personel w tej pracujący w kamiennogórskim szpitalu.
Uruchomienie tomografu ograniczy konieczność transportu pacjentów kamiennogórskiego szpitala do innych jednostek w celu wykonania badań.
fot. archiwum
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze