W TEATRZE DRAMATYCZNYM IM. J. SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU
EMIGRANCI Sławomir Mrożek
Wałbrzyska Scena Inicjatyw Aktorskich
występują: Czesław Skwarek, Michał Kosela
scenografia: Katarzyna Szukszta
?Emigranci? Sławomira Mrożka to spotkanie dwóch postaw Polaków na emigracji: AA i XX. Sfrustrowany rzeczywistością i megalomański inteligent AA oraz ?typowy? i oszczędzający na wszystkim chłoporobotnik XX mieszkają razem w suterenie. W nieokreślonym czasowo i geograficznie miejscu, toczą pełen napięcia dialog, którego trzecim bohaterem staje się język. Język podstępny i (wszech)władny. Jak zabrzmi dzisiaj, w nowej rzeczywistości historyczno-politycznej, słynne dzieło autora, który emigrantem był najpierw z konieczności, a później z wyboru? Przed jakimi granicami stoją bohaterowie w świecie ?otwartych granic?? Sprawdzą to dwaj młodzi aktorzy ? emigranci z inicjatywą.
19 września 2014 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
20 września 2014 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze