Dzisiaj (poniedziałek, 28 maja) w sali sportowej Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej w Kamiennej Górze (ul. Jeleniogórska 7) odbył się pokazowy konkurs taneczny ?Taniec dla mamy?.
W turnieju wzięło udział 11 par tanecznych złożonych z uczniów trzecich klas gimnazjum. Zawody zostały podzielone na rundę eliminacyjną oraz na rundę finałową, do której kwalifikacje uzyskiwało sześć najlepszych par wybranych przez jury w składzie złożonym z nauczyciela tańca towarzyskiego Jana Sylwestra Homoncika, sędziego Polskiego Towarzystwa Tanecznego Józefa Homoncika oraz przedstawicieli klubu tańca towarzyskiego Fraszka: Wojciecha Andrzejewskiego i Karoliny Homoncik.
W rundzie finałowej zwycięską parę wybierała poprzez głosowanie zgromadzona publiczność (złożona głównie z rodziców). Uczestnicy w obydwu rundach wykonywali różne rodzaje tańców towarzyskich. Wśród nich znalazły się odmiany standardowe takie jak walc wiedeński oraz angielski i amerykański quick step, a także latynoamerykańska cha cha, samba i jive.
Konkurs nie był jednak jedyną atrakcją tego dnia, ponieważ swoje umiejętności taneczne zaprezentowali również zawodnicy różnych kategorii wiekowych klubu Fraszka, a i same mamy zostały zaskoczone możliwością wzięcia udziału w przygotowanym dla nich kursie tańca.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze