Na podwórku sołtysa wsi Bukówka powstał bożonarodzeniowa szopka. Z wieloletniej tradycji przygotowywania żywej szopki musieli w tym roku zrezygnować mieszkańcy Chełmska Śląskiego.
Przy kościele w Chełmsku Śląskim mieszkańcy co roku budowali szopkę, w które na wiernych czekały figury świętej rodziny oraz żywe zwierzęta. 6 stycznia mieszkańcy odtwarzali przyjazd Trzech Króli. W tym roku, z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem, żywa szopka nie mogła powstać.
Nowa szopka powstała w tym roku na podwórku sołtysa Bukówki. Ustawione w niej zostały kontury świętej rodziny, zwierząt, pastuszków i anioła.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze