Reklama

Szopki

Na podwórku sołtysa wsi Bukówka powstał bożonarodzeniowa szopka. Z wieloletniej tradycji przygotowywania żywej szopki musieli w tym roku zrezygnować mieszkańcy Chełmska Śląskiego.

 

Przy kościele w Chełmsku Śląskim mieszkańcy co roku budowali szopkę, w które na wiernych czekały figury świętej rodziny oraz żywe zwierzęta. 6 stycznia mieszkańcy odtwarzali przyjazd Trzech Króli. W tym roku, z powodu ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem, żywa szopka nie mogła powstać.

Nowa szopka powstała w tym roku na podwórku sołtysa Bukówki. Ustawione w niej zostały kontury świętej rodziny, zwierząt, pastuszków i anioła.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama