Stowarzyszenie "Wspólnie dla Chełmska" rozpoczyna realizację projektu "Szkolnictwo w Gminie Lubawka po 1945 r." Dzięki pozyskanemu grantowi w programie Działaj Lokalnie 2025, stowarzyszenie zaprezentuje historię szkolnictwa podstawowego po II wojnie światowej we wszystkich miejscowościach gminy Lubawka.
Stowarzyszenie chce przygotować wystawę plenerowo-objazdową, która odwiedzi wszystkie miejscowości gminy Lubawka oraz Olszyny, Krzeszów i Kamienną Górą. Na wystawie zaprezentowane mają być budynki, sale szkolne, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkół w tych miejscowościach po roku 1945.
Stowarzyszenie prosi mieszkańców: Błażejowa, Chełmska Śl., Uniemyśla, Okrzeszyna, Bukówki, Paczyna, Błażkowej, Paprotek, Opawy, Niedamirowa, Szczepanowa, Starej Białki, Miszkowic, Jarkowic, Lubawki, Olszyn o pomoc w zgromadzeniu materiału fotograficznego do wystawy. Osoby, które chciałby włączyć się w przygotowanie wystawy, przekazać fotografie lub skany zdjęć szkół, klas szkolnych, grona pedagogicznego, pracowników prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem "Wspólnie dla Chełmska" pod numerem telefonu 695 264 461. Materiały można również przesłać na adres mailowy: [email protected]. O kontakt proszeni są również mieszkańcy, którzy pamiętają powojenne lata i chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami z lat szkolnych.
Wystawa będzie częścią wydarzeń związanych z uroczystościami 80 – lecia polskiej szkoły na ziemiach polskich, które odbędą się jesienią 2025 r. w Chełmsku Śląskim.
Dofinansowano ze środków Programu "Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica" w Lubawce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze